Kliniğimizde Excimer Lazer Ameliyatı Yapılmaktadır

Excimer laser; ultraviole dalga boylarında (193 nm), çarptığı alanda 0.25 mikron (1000 mikron=1 mm) yüzey derinliğine inebilen ve bu bölgede molekülleri birbirinden ayırıp dokuyu buharlaştırarak ortadan kaldırabilen bir laser türüdür.

Bu özellikleri dolayısıyla kornea adı verilen gözün dış merceğinde refraktif değişiklikler yapmaya uygun fiziksel yöntemdir.

Son yirmi yıldır, miyopi, hipermetropi, astigmatizma gibi kırma kusurlarının ortadan kaldırılmasında başarıyla kullanılmaktadır. Laser ışınlarının etkisi sadece korneanın belirli bir bölgesindedir, bu nedenle gözün arka tarafındaki retina ve sinirleri etkilemez.

adana excimer lazer tedavisiEXCIMER Laser Nerede Kullanılır?
Gözlük ya da kontakt lense olan ihtiyacınızı, güvenilirliği çok yüksek olan excimer laser yöntemi ile ortadan kaldırabilirsiniz.

20 yıldır yaygın olarak yapılan excimer laser cerrahisi, başarısı ve güvenilirliği sayesinde kısa sürede en fazla tercih edilen girişimler haline gelmiştir.

Dünyada 30.000.000 (otuz milyon) dan fazla insan EXCİMER LASER sayesinde gözlük ya da kontakt lenslerinden kurtulmuştur. NİV GÖZ‘ de, kırma kusurlarının düzeltilmesinde bugün için dünyada kullanılan tüm yöntemlerin uygulanabilmesi, sizin için bütün seçenekleri değerlendirebilme, bizim için ise size en uygun yöntemi seçebilme fırsatını sağlamaktadır.

EXCİMER Laser Tedavisinde Keratokonus Tanısının Önemi
Keratokonusta korneada incelme vardır. Bu nedenle şüpheli keratokonus olguları atlanmamalıdır. Bu grup hastalarda özellikle kalın flep oluşturulması ve ek olarak yüksek diyoptrilerde laser uygulaması 1 ay ile 2 yıl arasında değişen sürelerde başlayabilen ilerleyici ektazi (korneada zayıflama) oluşumuna neden olmaktadır.

Gözlük numarası tekrar oluşur ve görme kalitesi düşer. Bu durum sert kontak lens kullanımı ya da intacs ameliyatını gerektirebilir.

Bu nedenle başlangıç keratokonusun tanısı LASIK’de kritik öneme sahiptir. Bu da ancak korneanın arka yüzeyinin incelenmesiyle mümkündür. Bu hastalığın tanısının konabilmesi amacı ile kliniğimizde dünyanın en ileri teknolojilerinden biri olan ORBSCAN kornea topoğrafisi kullanılmaktadır.

Paylaş